HAKKINDA / ABOUT

michael önder

Michael Önder 1977 yılında Plymouth İngiltere'de doğdu. Gençlik yıllarını İstanbul'da geçiren yönetmen Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra eğitimine Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünde devam etti.Master eğitimini ise İngiltere'de University of Warwick'te Film ve TV konusunda tamamladı.

10 yıl kadar Londra'da film endüstrisinde çalıştıktan sonra İstanbul'a yerleşti. Kariyeri boyunca Londra ve İstanbul'da çok sayıda video klip, kısa film ve reklama imza atan yönetmen, 2017 yılında ilk uzun metrajlı filmi olan Taksim Hold'em ile bir çok uluslararası festivale katıldı.


Michael Önder was born in 1977 in Plymouth, UK. He grew up in Istanbul. He has BA in Philosophy from Boğaziçi University, Turkey and an MA in Film and TV Studies from the University of Warwick, England. He worked for ten years in London in the film industry and then moved to Istanbul. He has directed numerous music videos, short films and commercials in London and Istanbul. Taksim Hold’em is his first feature length project.